O nás

SILESIAN SUN  

Jsme mezinárodně chráněná chovatelská stanice labradorských retrívrů Reg.č:557/14,nacházející se v podhůří Jeseníků.I když stanice vznikla teprve v roce 2014,labradoři nás provází již od roku 1999,kdy jsme si domů přivezli černou fenku Gerdu z Dalejského háje od p.Slavíčka.Gerda s námi žila 12let.

Po odchodu Gerdy jsme nechtěli zůstat sami a proto jsme si v únoru 2011 jeli do Sloveče k manželům Šafaříkovým pro Badyho (Pad z Proutku).S výcvikem jsme nespěchali a čekali až po roce jeho věku na výsledek DKK.Právě pro špatný výsledek DKK nemohl být Bady uchovněn.

V září 2012 si po dlouhém hledání labradoří fenky odvážíme z CHS Sarblet od p.Videcké černou fenku Jolly Jewel Sarblet,která dostává jméno Gerda.

Gerda si vedla od malička výborně,pomalu jsem jí připravovala na OVVR,zajeli jsme sem tam na nějakou výstavu,kde se umisťovala na výbornou.Poté  také přišel čas udělat RTG DKK a DLK,které dopadly na výbornou.Absolvovala zkoušky OVVR,ty dopadly pro Gerdu 1.místem a pak nastal čas Gerdu uchovnit a vyřídit si potřebné věci k založení CHS.

Po nějaké době jsem hledala pro Gerdu ženicha.Mé rozhodování bylo ztíženo tím,že jsem chtěla zdravého,krásného a výstavně úspěšného krycího psa.Po dlouhém rozhodování jsem se rozhodla pro úžasného psa Multi JCh.Ch. Kiss Me Dolce Gusto z Choče od p.Katky Paluškové.V únoru 2015 se narodil první vrh, ze kterého jsme si doma nechali černou fenku Affinity Aussie Silesian Sun – Minnie,které jméno vybrala naše dcera.Čas a naše píle teprve ukáže jestli jsme vybrali tu správnou.

Píše se rok 2016 a s radostí můžeme oznámit,že naše  Minnie je chovná fenka a ještě k tomu i lovecky upotřebitelná.Je to velmi milá,poslušná ale také velmi temperamentní fenka,která ráda pracuje jako na poli tak ve vodě,spolu jsme zvládli podzimní zkoušky a myslím že to nebudou poslední.Na poli výstavním si vede skvěle a doufám že svůj potenciál předá dál svým potomkům.

V listopadu 2016 jsme si domů dovezli vytouženou smetanovou fenku od p.Zuzky Orlovské z CHS Queen´s Joy,a zase to byla naše dcera,která rozhodla o jejím jménu.Takže po krátkém rozhodování dostala X´Peria Queens Joy jméno Kimmi jako její máma 🙂  Již od štěněte mě neustále překvapuje jak umí používat nos a hlavně její povaha je trošku jinná,je to taková naše ,,princezna´´.

A právě rok 2017 je rozhodující pro náš další chov ,Minnie porodila vrh D a z něj jsme si nechali slečnu s oranžovým obojkem jménem Dutches Desire Silesian Sun,jak je naším pravidlem o jménu rozhodla dcera a v pořadí již druhé blondýně se říká Dafy i když má ještě svou přezdívku Jairovka po otci Quintana Queen ´s Joy (Jairo) její neskutečná podoba na tátu je až fascinující.Již jako dorostenec  na Klubové výstavě 2018 v Kelči získala ocenění BOB Puppy 🙂 Budeme doufat ,že ponese potenciál, nejen po stránce zdravotní ale také pracovní a výstavní.

Naše štěňata jsou pod našim neustálým dohledem uvnitř,od porodu až po odchod do nových majitelů,fenka je také pod neustálým dohledem,zvykáme je také na pobyt ve venkovním výběhu a bydlení,socializujeme s ostatními členy smečky.Jsou krmena superprém. granulemi  ale také masem,zeleninou,ovocem.Při odchodu do nových domovů dostanou rodokmen,mezinár.očkovací průkaz,manuál,startovací balíček,jsou řádně očkovaná,odčervená,očipovaná.

Velký důraz kladu na výběr budoucích majitelů,proto se nedivte mých různých otázek, jde mi hlavně o to aby štěňátka šla do domovů,kde budou parťákem a milovaným přírůstkem.

Píše se rok 2019 a naše smečka tvoří 5 jedinců 🙂

Bady (Pad z Proutku 2011)

Gerda ( Jolly Jewel Sarblet  2012 )

Minnie (Affinity Aussie Silesian Sun 2015)

Kimi ( X ´Peria Queen ´s Joy 2016)

Dafy ( Dutches Desire Silesian Sun 2017)

Logo psaDSC_0786